EPM

Srdcem avioniky v Cabri je systém nazývaný EPM, velmi sofistikovaný Glass cockpit, který důmyslně sdružuje všechny důležité funkce vrtulníku a motoru. Obsahuje více než 35 různých vlastností, které byste spíše čekali u drahých turbínových vrtulníků. Můžete si vybrat i z několika jazyků nebo metrického či imperiálního systému.

EPM je kompletně certifikováno (jak software tak hardware), což je v této kategorii unikátní. Důležité funkce, jako jsou otáčky rotoru, nízký stav paliva, apod. jsou zálohovány systémem BARC. Ten je testovaný i proti zásahu bleskem.

Hlavní ukazatele

MLI - Multiple Limit Indicator

Podobně jako u turbínových vrtulníků je u Cabri ukazatel výkonu cejchován v procentech. Dává pilotovi přesnou informaci o výkonové rezervě, kterou je možné použít a to bez přepočítávací tabulky a diagramů. MLI počítá z těchto vstupů: plnící tlak, teplota nasávaného vzduchu a nadmořské výšky.

MLI pracuje s dvěma režimy limitů:

  • PWR (Power limit) - Ten odpovídá vypočítanému výkonu motoru 108kW (145hp). Tento limit je možné krátkodobě překročit pokud pilot potřebuje více výkonu (např. při vzletu). Ve standardních režimech letu by neměl být překračován.
  • FLO (Throttle limit) - Odpovídá maximální otevření přípusti plynu. Ve standardních podmínkách při hladině moře odpovídá výkonu motoru 134kW (180hp). Tento limit není možné překročit, pokud se tak stane, dojde k poklesu otáček.

Běheme nahazování motoru Vám EPM ukáže otevření přípusti. Už se Vám nikdy nestane, že přetočíte motor!

Sdružený otáčkoměr

Otáčkoměr rotoru a motoru byl vyvinut společně se zkušenými instruktory pro pohodlné provedení a předvedení autorotací. Nejdůležitější části rozsahu zobrazuje tak jemně jak jen je to možné.

Palivoměr

Ve spojení s kapacitním palivoměrem a průtokoměrem paliva je EPM nepostradatelným pomocníkem při Vašich letech. Díky tomu Vám přesně ukáže kolik paliva ještě máte v nádržích, na jak dlouho vám to ještě vystačí a aktuální a průměrnou spotřebu. Díky akustické signalizaci se nestane, že by Vám palivo došlo. Celý systém je ještě zálohován BARCem.

Senzory

EPM zobrazuje veškeré potřebné údaje o vrtulníku jako jsou: Ohřev karburátoru, teplota karburátoru, teplota hlav válců, tlak oleje, teplota oleje, tlak paliva, dobíjení baterie, venkovní teplota, teplota výstupních plynů... Upozorní Vás také na třísky v reduktorech nebo požáru motoru. Zobrazuje aktuální čas a čas od vzletu (včetně logů).

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu