Pro Helicopteres Guimbal to znamená otevření největšího trhu. Do USA již dodal 2 vrtulníky, dalších 10 objednáno.

Po certifikaci moderního dvoumístného vrtulníku Cabri G2 pro čínský trh v červnu 2014 je to další významný milník v historii. Zákazníci v USA na tento okamžik netrpělivě čekali, aby se mohlo Cabri G2 plně nasadit do komerčního provozu. O Cabri G2 je velký zájem především v leteckých školách. Je to jediný nástupce již dosluhujících výcvikových vrtulníků.

Od zahájení procesu certifikace u FAA (Federal Aviation Administration) uběhlo 16 měsíců. Olivier Gamard, vedoucí certifikace a letových standardů, Helicopteres Guimbal si spolupráci pochvaluje: „Během certifikace FAA nevznesla žádné dodatečné požadavky. Vzhledem k podobným požadavkům a vzájemným dohodám FAA a EASA probíhala celá certifikace velice hladce. Pracovníci FAA jen byli překvapeni z výborných letových vlastností.“

Cabri G2 je nyní certifikovaný ve dvou třetinách světa, včetně celé Evropy, Nového Zélandu, Austrálie, Číny, Hong Kongu, Vietnamu, Jižní Africe a nyní právě v USA. V tuto chvíli se ve Francouzském Aix-en-Provence vyrábí stý seriový kus. Celá flotila již posbírala celkem 50 000 letových hodin, z nichž ty nejstarší dosahují náletu přes 4 200 hodin. Statistika ukazuje, že se jedná o nejbezpečnější pístový vrtulník pro výcvik pilotů, letecké práce a osobní přepravu. Do této chvíle nebyl zaznamenán jediný případ, kdy by se v Cabri G2 někdo zranil.

V roce 2014, který byl pro výrobce ten nejúspěšnější, vyrobil a dodal 27 vrtulníků. Oproti roku 2013 se jedná o 62% nárůst obratu. Počet zaměstnanců se v tomto období zvýšil z 36 na 70 a výrobní kapacita atakuje 1 vyrobený vrtulník týdně.

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu