Vrtulníkový seminář

Cílem naší společnosti byl vždy zájem zvýšit bezpečnost v civilním vrtulníkovém letectví. Jsme si velice dobře vědomi, že jen investice do moderní a bezpečné techniky nestačí. Taky měníme zažité postupy dle zkušeností celosvětové vrtulníkové komunity podle moderních trendů. A důkladná znalost nejen problematiky letu a provozu vrtulníků je jen další pověstnou kostičkou celé skládanky.

Pro koho je vhodný?

Tento seminář je ideální způsob, jak začít výcvik pro získání licence pilota vrtulníku. Velikou oblibu si ale získal i u současných držitelů této licence, kteří si chtějí rozšířit své znalosti a zdokonalit tak i svou techniku pilotáže. Chceme přeci létat bezpečně, a tak je třeba vědět čemu se vyvarovat a kde jsou možná rizika.

Vrtulníkový seminář

Co vše se dozvíte?

Pro pochopení složitějších principů si nejdříve vysvětlíme základní pojmy obecné aerodynamiky. Osvětlíme si důkladně, jak funguje systém řízení a pohonu vrtulníku, funkci hlavního a vyrovnávacího rotoru a jejich aerodynamické vlastnosti. Podíváme se na různé technické řešení kritických částí, porovnáme jejich výhody, nevýhody a rizika. Po semináři už pro Vás nebudou cizí pojmy jako H/V diagram, křivka využitelného výkonu nebo vírový prstenec.

Neošidíme Vás ani o problematiku plánování letu, včetně výpočtu hmotnosti a vyvážení nebo výkonnosti vrtulníku. Nebudou chybět ani praktické ukázky z plánování a nepřijdete ani o mnoho užitečných rad do Vašeho vrtulníkového života. A to rozhodně není vše, ale to už budete muset přijít osobně.

Vrtulníkový seminář

Během semináře Vám poskytneme mnoho užitečných matriálů pro další studium. Hlavně se nebojte ptát na to, co Vás zajímá. Velmi zkušený lektor Vám na vše rád odpoví.

Kdy a kde?

Seminář se bude konat na letišti v Hradci Králové v budově č. 154 ve dnech 11. a 12. dubna 2015. Každý den od 9 do 16 hodin, v případě dotazů i déle. Občerstvení je zajištěno přímo na místě.

Pro studenty PPL(H) školy LION Helicopters s.r.o. je tato výuka v rámci kurzovného. Pro ostatní zájemce je seminář nabízen za 150 EUR / 4100 CZK vč. DPH. Rezervace je nutná! Využijte email info@lion-helicopters.cz nebo tel. Číslo +420 776 269 999.

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu