Naši instruktoři právě prochází pokročilým výcvikem za účelem zkvalitnění nabízených služeb.

Dlouhodobým cílem společnosti je zvyšování bezpečnosti ve vrtulníkovém segmentu civilního letectví. S využitím nejnovějších poznatků provozovatelů vrtulníků po celém světě jsme sestavili komplexní plán pro zdokonalení dovedností a znalostí našeho personálu. V jeho rámci právě probíhají výcviky instruktorů zaměřené na pokročilé techniky výcviku a řešení nouzových situací.

Jedním z kroků je výuka nouzových postupů v případě poruchy pohonné jednotky, takzvané autorotace. Na následujících videích je část výcviku Mariána Čikovského:

Společnost LION Helicopters s.r.o. se tak stala jednou z velmi mála vrtulníkových společností na území Česka a Slovenska, která je v plném rozsahu schopna demonstrovat a vyučovat autorotace v plném rozsahu a to bez obnovy výkonu. Je to jediná efektivní metoda jak plně a bezpečně připravit budoucí piloty pro jejich leteckou kariéru.

Šéfpilot společnosti Jan Krčil, který praktickou část výcviku vede, se pravidelně účastní doplňujících výcviků u výrobce Helicopteres Guimbal. Při jedné z návštěv měl možnost létat a čerpat zkušenosti od pana Oliviera Gennse, zalítavacího pilota certifikačního programu Guimbal Cabri G2.

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu