Společnost LION Helicopters s.r.o. Vás tuto sobotu 7.9. srdečně zve na letiště Praha-Letňany. V rámci Dne letiště zde budeme prezentovat naší společnost. Chybět samozřejmě nebude ani náš unikátní vrtulník Guimbal Cabri G2 na zemi i ve vzduchu, kde si ho budete moci vyzkoušet i na vlastní kůži. Pro zájemce o vyhlídkové lety kolem Prahy bude po celou dobu k dispozici vrtulník Robinson R44.

Přijďte nás navštívit, nebudete litovat!

O akci

První víkend po prázdninách připravil Sportovní holding Praha pro obyvatele hlavního města a blízkého okolí mimořádně atraktivní akci na Letišti Praha Letňany. Mezinárodní letiště na severním okraji Prahy je místem, kde se konají zajímavé sportovní, kulturní a společenské události. V sobotu 7. září 2013 se právě tady uskuteční 4. Den Letiště Praha Letňany.

Den Letiště Praha Letňany servíruje návštěvníkům program složený s pozemní a letecké části. Ve vzduchu se představí na tři desítky letadel. V leteckých ukázkách se předvedou letadla z Aeroklubu Letňany, který letos slaví 65 let od svého založení, a také stroje dalších majitelů z domova i ze zahraničí. Milovníci letadel by si neměli nechat ujít funkční repliku letounu Avia BH-1, dále pak také kopii stroje Spitfire Mk.IX. Zážitkem určitě budou tři německé dvouplošníky z 2. světové války.

Bücker Bü-131. Do vzdušného prostoru odstartuje i slavný L-410 Turbolet i moderní dopravní letoun EV 55 Evektor, představí se málo vídaná konstrukční řada letounů Zlín a také nové stroje současných výrobců letadel.

Sportovní charakter dodá Dnu Letiště Praha Letňany seskok parašutistů a také vystoupení leteckého akrobata Martina Vecka. V roce 2004 se stal Martin Vecko mistrem světa v letecké akrobacii v kategorii Advance. Ve světovém měřítku je považován za jednu z nejvýraznějších osobností letecké akrobacie.

Den letiště Letňany

Na ploše letiště budou k vidění bojové ukázky z výcviku Aktivní zálohy Armády České republiky Středočeského kraje a Policie České republiky. Prezentovat se budou i Kluby vojenské historie s dobovými campy Československé a Britské armády. A na své si přijdou i obdivovatelé letuschopných modelů.

Organizátoři myslí i na fanoušky hokeje. Ve speciálním stanu proběhne autogramiáda hokejistů HC Sparta Praha. Podpisy budou rozdávat obránci Karel Kubát a Marek Hrbas a útočník Miroslav Forman.

Den Letiště Praha Letňany se koná za spolupráce veletrhů World of Beauty a Sběratel, které současně probíhají na Výstavišti PVA Letňany.

Areál Letiště Praha Letňany se otevře pro veřejnost v 10:00 a vstupné je zdarma. Přímo k areálu se dá dopravit samozřejmě autem a také metrem C, stanice Letňany. Detailní program již brzy ke zhlédnutí na www.letnany-airport.cz

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu