Technická univerzita Vilnius Gediminas (VGTU) investuje do infrastruktury. Středisko letového výcviku ve Kyviskes získalo dva nové vrtulníky Guimbal Cabri G2. Tyto letouny budou využity k přípravě kvalifikovaných pilotů vrtulníků. Integrovaný magisterský studijní program bude připravovat letecké odborníky a bude první a jediný v Litvě.

"Je zde rostoucí poptávka po kvalifikovaných pilotech vrtulníků na trhu letecké dopravy. Tato skutečnost je neustále zmiňována našimi partnery ze státních institucí. Nové vrtulníky umožní zahájit novou etapu činnosti v historii letectví a posílí pilotní výcvik vedení ve východní Evropě", řekl Jonas Stankunas , ředitel VGTU AGAI.

Školní vrtulníky Cabri G2, vyrobili letos ve Francii, jsou certifikovány v Evropě a splňují všechny příslušné požadavky v oblasti letectví. Kromě toho byla zakoupena další výbava pro provoz vrtulníků a jeho údržbu, jakož i zajištěno školení pilotů a leteckých mechaniků.

V současné době AGAI používá nejen nové vrtulníky, ale i 11 jednomotorových letadel a jedním dvoumotorovým. Všechny jsou používány k výcviku budoucích pilotů. AGAI nabízí i program výcviku v anglickém jazyce.

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu