Guimbal Helicopteres debutuje na Heli-Expo v americkém Anaheim. 24 února byl pro společnost velkým dnem. Vstupuje na americký trh společně s dodáním prvního vrtulníku společnosti Precision Helicopters se sídlem v Newbergu.

Cabri G2 je dnes provozováno ve 22 státech po celém světě. Podle Bruno Guimbala je vstup na tento zásadní trh dlouhodobým cílem. „Nikdy bychom nebyli skutečným výrobcem vrtulníků, pokud bychom nedodávali vrtulníky i do Spojených států. Právě se to povedlo.“, řekl při prezentaci na stánku společnosti Precision Helicopters hned vedle prvního amerického Cabri. Vrtulník, který je poháněn stejným motorem jako Robinson R22 zatím nezískal certifikaci FAA. Její získání se očekává v následujících měsících.

Cabri by se mohlo umístit na trhu stejně úspěšně jako jeho starší konkurent. Nabízí zavazadlový prostor, který je vyžadovaný v privátním sektoru. Očekává se velký zájem o zařazení tohoto vrtulníku do nabídky vrtulníkových škol.

Bruno Guimbal se nechal slyšet, že již dodali zhruba 64 vrtulníků 32 provozovatelům po celém světě. Momentálně mají objednávky na další vrtulníky do celkového počtu 100 kusů. Současně je velkou snahou výrobce snížit dodací lhůtu pod jeden rok, aby byli schopni pokrýt velkou poptávku.

Na Heli-Expu Guimbal přijal další objednávku od dalšího zájemce z USA. Je jím Heritage Helicopter Services, který očekává dodání během března 2015. Jak řekl šéf-pilot Curtis Spears, společnost z Texasu očekává objednání celkem až 6 vrtulníků Cabri G2, případně kompletně vymění celou letku za tyto Francouzské vrtulníky.

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu