Z letu v Cabri jsem byl velmi mile překvapen. I přes moji robustní postavu jsem se uvnitř necítil stísněně a díky klasické cyklice jsem měl dostatek prostoru i na manipulaci s přístroji. Dokonce jsem si byl schopen i zapisovat potřebné údaje na nákoleník, když jsem si dostatečně vyvážil řízení a mohl ho na chvilku pustit. I v případě pilotní chyby nebo silné turbulence mi Cabri stále dodává pocit bezpečí, jelikož vím, že jeho rotor je schopný se pohybovat i v nízkých násobcích G. Velice mě překvapila výborná čitelnost letového displeje a to i na přímém slunci a jeho přehlednost i přes velký počet poskytovaných informací.

Celkově je na Cabri vidět obrovský generační rozdíl v technologiích oproti srovnatelným vrtulníkům. Jediné, co mi chybí je historie a zkušenosti z provozu a vadí mi nízko posazený rotor.

Krátké video z tohoto letu naleznete zde.

Zpět na zkušenosti

Na vlastní kůži

Dejte na vlastní pocity, Cabri G2 Vás nezklame!

Jedině po vlastní zkušenosti s Cabri G2 pochopíte jeho unikátnost. Už první vteřiny letu Vás překvapí nízká hladina vibrací v komfotní a prostorné kabině. Ukázka manévrovatelnosti, ovladatelnosti a pocitu jistoty i v nestandardních obratech Vás uchvátí. A jednoduchost nouzových postupů Vás zcela jistě zbaví slov.

296 212 100

Jen si stačí domluvit termín Vašeho letu